Karšto vandens ruošimas


KARŠTAS VANDUO - GREITAI IR PIGIAIOchsner Europa

Nemokama energija

Visi šilumos siurbliai ima gamtos šilumą iš tokių šaltinių kaip oras, žemė ar gruntas ir paverčia ją energija jūsų namų šildymui.

Tačiau ar gali būti šilumos siurblys, kuris ruošia buityje naudojamą karštą vandenį? Ne tik šildymo sezono metu, bet ir visus metus galima turėti geoterminiu būdu pašildytą vandenį. Sužinokite kaip karšto vandens šilumos siurbliai veikia ir kokią naudą jie duoda.

 • Tinka naujai statybai ir renovacijai
 • Idealus papildymas esamiems katilams ar saulės sistemoms
 • Karštas vanduo iki 65° C
 • Mažiausios eksploatacijos išlaidos
 • Ekologiškas vandens šildymas

Atskirtas karšto vandens ruošimas

Aktualu vasaros metu

Dažnai būna naudinga atskirti šildymą ir karšto vandens ruošimą. Pavyzdžiui jeigu šildymo sistemos agregatas yra gerokai didesnis nei reikia karšto vandens paruošimui ne šildymo sezono metu. Tada jo naudojimas yra neefektyvus ir pastato šildymo katilas galėtų būti išjungtas. Taip taupoma energija ir prailginamas įrenginio tarnavimo resursas.

Panaudojama patalpų šiluma

Karšto vandens šilumos siurbliai naudoja šiltą patalpos orą kad pašildyti karštą vandenį.

Šiltas patalpų oras praeidamas per šilumos siurblį sušildo freoną, kuris kompresoriuje suspaudžiamas iki vandens pašildymui reikalingos temperatūros. Taip galima pasiekti dvigubą naudą - sušildyti vandenį ir tuo pačiu reguliuoti oro temperatūrą patalpose. Šis būdas labai tinka sandėliavimo arba pagalbinių patalpų (pvz. skalbyklos) šilumos energijai panaudoti.

Sumontuoti galima bet kada

Statote naują namą ar rekonstruojate savo būstą - galite įsirengti karšto vandens šilumos siurbį.

Didelio efektyvumo karšto vandens šilumos siurbliai tinka naujiems energetiškai efektyviems pastatams, kaip ir betkokiam senesnės statybos namui. Karštas vanduo pajungiamas greitai ir nesudėtingai. Seno elektrinio boilerio pakeitimas taupiu šilumos siurbliu yra ne tik ekologiška, bet ir vertinga ilgalaikė investicija. Beje - tai galima padaryti ir kelių šeimų gyvenamuose namuose.

Karšto vandens šilumos siurbliai yra kompaktiški ir jiems reikalingas nedidelis 1,5-2,5 kW galingumas. Jeigu Jūsų pasirinkimui svarbiausias parametras yra karšto vandens tūris, tai Ochsner tipiniai šildytuvai yra nuo 200 iki 300 litrų talpos.

Legionella

Šilumos siurblys naikina bakterijas

Karšto vandens ruošime labai svarbi yra sveikatos problema - kova prieš legionella bakterijas. Ochsner karšto vandens šilumos siurbliai užtikrintai laimi šią kovą, nes jie pakaitina karšto vandens temperatūrą iki 60 laipsnių Celsijaus, taip užtikrindami patikimą apsaugą nuo bakterijų. Šiai tempeartūrai pasiekti Ochsner šilumos siurbliai nenaudoja papildomo šildymo elemento net ir esant labai žemai oro temperatūrai.

Jeigu karšto vandens sunaudojimas yra itin didelis arba oro temperatūra yra labai žema, dauguma kitų gamintojų karšto vandens šilumos siurblių turi papildomą elektrinę šildymo sistemą, kuri užtikrina pageidaujamą temperatūros diapazoną. Tačiau Ochsner "Europa Mini EWP", "Europe 250 DK (L)" ir "Europe 323 DK" serijos įrenginiai gali pasiekti 60 ° C temperatūrą be elektrinio šildymo elemento.

Geriausia

vieta karšto vandens šilumos siurbliui sumontuoti

Karšto vandens šilumos siurblio vieta turi būti atidžiai parinkta. Tai turėtų būti neužšąlanti, bent 10 laipsnių Celsijaus visus metus palaikanti patalpa. Vieta yra ypač tinkama, jeigu šalia yra džiovyklos, šaldytuvų ar skalbimo patalpa, kurių šilumą galima būtų labai efektyviai panaudoti. Taip pat galima protingai išnaudoti rūsius, kuriuose laikomas maistas ar vynas. Kadangi karšto vandens šilumos siurblys išsiurbia šilumą ir drėgmę, maistas ilgiau laikosi, o skalbiniai greičiau išdžiūsta.

Sistemos montavimui reikalingas tik vienas elektros maitinimo taškas ir priėjimas prie pastato karšto ir šalto vandens vamzdyno. Taip pat turi būti numatytas drenažas kondensato vandens nutekėjimui.

Žemė po jumis

Kaip energijos šaltinis karšto vandens ruošimui

Daugiau informacijos apie karšto vandens šilumos siurblius sužinosite, jei kreipsitės į mūsų ekspertus. Pavyzdžiui "Ochsner" produktų gamoje yra karšto vandens ruošimo modeliai su žemės kolektoriais, kurie naudoja grunto energiją, o ne oro šilumą. Šis sprendimas patrauklus mažo energijos poreikio pasyviems namams.

Karšto vandens šilumos siurblys su geoterminiu šilumokaičiu per metus užtikrina aplinkai nekenksmingą ir labai ekonomišką vandens šildymą. Tokiems mažos galios kolektoriams nereikia papildomos sklypo erdvės, jie tiesiog yra apjuosiami aplink pamatą žemėje naujo namo statybos darbų metu.

Visi privalumai vienoje vietoje

Nuo šildymo sistemos nepriklausomas, ekologiškas ir nebrangus karštas vanduo

Visa tai įmanoma su Ochsner karšto vandens šilumos siurbliais. Ochsner "Europa" serijos karšto vandens šilumos siurbliai turi žymiai daugiau privalumų:

 • Ochsner šilumos siurbliai yra efektyvūs ir ilgaamžiai
 • Vandens šildymui naudojamas ventiliacijos oras arba geoterminė energija
 • Karšto vandens šilumos siurbliai veikia tyliai, o pasileidžia švelniai
 • Montavimas yra greitas ir nesudėtingas
 • Pažangi valdymo technologija su jutikliniu ekranu
 • Karšto vandens temperatūra iki 60° C
 • Papildomos funkcijos: aušinimas, džiovinimas ir vėdinimas
 • Galima apjungti su saulės kolektorių sistema