Oras - vanduo šilumos siurbliaiPastaruoju metu žodis "šilumos siurblys" daug kam pirmiausia asocijuojasi su oriniais šilumos siurbliais. Ir ne be reikalo: šios sistemos yra plačiai naudojamos tiek naujiems pastatams, tiek senų pastatų energetinei renovacijai, jas įrengti lengva ir nebrangu. Veiksmingai ir saugiai eksploatuojant "air-to-air" siurblius reikia atsižvelgti į kelias prielaidas, kurios išsamiau paaiškinamos toliau.

Heat pump air

ŠILUMA IŠ ORO ŠILUMOS

Oro šilumos siurblių principas:

Lauke sumontuoto garintuvo ventiliatorius pučia orą į šilumokaitį, kad sušildytų ir išgarintų juo tekantį freoną. Pašilęs ir iš skysčio į dujas pavirtęs freonas, šilumos siurblio kompresoriuje smarkiai suspaudžiamas, todėl jo temperatūra labai pakyla. Karštas freonas prateka pro namo šildymo sistemos šilumokaitį ir sušildo termofikacinį vandenį, o pats, atidavęs didelę dalį energijos, atvėsta. Atvėsęs freonas praeina pro slėgio vožtuvą ir jo slėgis bei temperatūra sumažėja kelis kartus, o būsena iš dujinės vėl pereina į skystį. Tada freonas patenka į garintuvo šilumokaitį ir ciklas vėl prasideda nuo pradžių.

Sudėtingos ir labai efektyvios "Ochsner" technologijos dėka, lauko orą galima šildymui panaudoti net ir esant žemai temperatūrai, gerokai žemesnei nei 0 °C. Kadangi oro yra visur ir visada, o siurblio garintuvui sumontuoti reikia labai mažai vietos, šis šilumos siurblių tipas gali būti įrengtas beveik visur.

Šiek tiek mažiau efektyvu,

Bet labai paprastai instaliuojama

Žiemą esant žemai oro temperatūrai oriniai šilumos siurbliai veikia mažiau efektyviai nei sistemos su šilumos šaltiniu žemėje ar gruntiniame vandenyje. Priežastis visų pirma yra tai, kad procesams šilumos siurblyje vykti esant žemai lauko temperatūrai reikia daugiau energijos iš elektros tinklų. Tačiau, kadangi šio tipo sistemai nereikia nei gręžinių, nei požeminių šilumos kolektorių, orinio šilumos siurblio diegimas yra daug pigesnis nei kitų sistemų. Specialūs leidimai taip pat nereikalingi.

"Split" tipo šilumos siurblys

Dviejų dalių sistema su išoriniu garintuvu

Dažniausiai oriniai šilumos siurbliai susideda iš dviejų dalių. Tai yra iš garintuvo bloko ir bazinio šilumos siurblio bloko, kurie tarpusavy sujungti šaltnešio vamzdeliais. Garintuvas yra išorėje, o bazinis šilumos siurblys patalpose. Vienas iš šio tipo sistemos privalumų yra tai, kad šaltojoje lauko zonoje nėra vandens vamzdžių. Lauke pravedami vamzdeliai tik freonui, kurio virimo temperatūra yra žemiau vandens užšalimo temperatūros ir jis negali užšalti.

Paprastesni pradinio lygio modeliai gaminami su ekonomiškesniais vertikaliais garintuvais, o aukščiausios klasės "Ochsner" sistemos - su "stalo" tipo garintuvais, kuriuose ventiliatorius sumontuotas horizontaliai.

Triukšmo lygis

Ventiliatoriaus sukeliamas triukšmas

Kaip garsiai veikia garintuvo ventiliatorius priklauso nuo technologijų, panaudotų jo gamybai. Naudojant pigius įrenginius, gali kilti nemalonus ausiai garsas (ir sužadinti jūsų kaimynų, o gal net ir žmonos pyktį). Tačiau "Ochsner" stalo tipo garintuvai su horizontaliais ventiliatoriais veikia ypatingai tyliai.

"Ochsner Air Eagle" oro šilumos siurblys veikia per dažnio keitiklį. Tai reiškia, kad tiek kompresoriaus, tiek ventiliatoriaus sukimosi greitis sureguliuojami pagal momentinį šilumos poreikį. Ši technologija daro šilumos siurblius daug veiksmingesniais ir tuo pačiu - tylesniais. Įjungus specialų tylųjį režimą, tam tikram laikui galima apriboti siurblio veikimą, kad triukšmas būtų kuo mažesnis. Tarp kitko - išorinės garintuvo sienelės yra padengtos garsą sugeriančia medžiaga.

Karštas freonas tirpdo ledą

Kad šildymas veiktų ilgai ir nepertraukiamai

Lauko temperatūrai esant nuo -10 iki + 5 °C prie didesnės atmosferos drėgmės, kondensatas ant garintuvo šilumokaičio gali pavirsti ledu. Tai sumažintų arba išvis nutrauktų šilumos atidavimą šaltnešiui.

Todėl Ochsner "stalo" tipo šilumos siurblio garintuvams naudoja vadinamąjį karštųjų dujų atitirpinimą. Šiame procese karštos dujos iš kompresoriaus trumpam laikui grąžinamos į garintuvą, kad ištirpdytų apledėjimą ir maksimalus efektyvumas būtų visada užtikrintas.

Lengva sumontuoti

Paprasta prižiūrėti

Nesvarbu ar statote, ar tik renovuojate būstą, pagrindinis oro šilumos siurblių privalumas yra jų paprastas ir nebrangus įrengimas. Sistemos yra ypač lanksčios ir lengvai montuojamos. Vidinis šilumos siurblio elementas nedidesnis nei šaldytuvas, todėl jį galima lengvai patalpinti net ir nedidelėje patalpoje. Lauko garintuvas gali būti įrengtas ne tik kieme, bet ir ant garažo arba ant sutapdinto namo stogo.

Šiuolaikiniuose namuose su mažu šilumos poreikiu, o ypač renovuojant arba kai gruntinio šilumos šaltinio įrengti neįmanoma - oriniai šilumos siurbliai yra labai patrauklus variantas.

Dauguma orinių šilumos siurblių gali būti naudojami ne tik šildymui žiemą, bet ir vėsinimui vasarą. Šilumos siurblio traktas yra tiesiog apsukamas priešinga kryptimi: šilumos siurblys sugeria šilumą iš namo ir išleidžia ją į lauką per garintuvą.

Efektyvumas

Apytikslis vertinimas

Kaip efektyviai veiks orinio tipo šilumos siurblys, priklauso nuo daugelio veiksnių. Išsamią informaciją apie tai galite gauti pasiteiravę mūsų vadybininkų.

Iš anksto galime Jus nudžiuginti, nes Ochsner šilumos siurbliai dažnai gauna aukščiausius įvertinimus įvairių bandymų metu kompetetingose šilumos siurblių bandymo laboratorijose. Pavyzdžiui "Ochsner Air Eagle", pagal Šveicarijos testuotojų "Wärmepumpenzentrum Buchs" bandymų rezultatus, šiuo metu yra efektyviausias pasaulyje reguliuojamos galios oras - vanduo tipo šilumos siurblys. Neapsiriksite pasirinkę šį agregatą, nes geresnių tiesiog nėra...

Oras - vanduo šilumos siurbliai