Dažnai užduodami klausimai

Bendri klausimai

Kada reikia pradėti domėtis geoterminiu šildymu?
Jeigu planuojate statytis naują namą su geoterminiu šildymu - tai keletą dalykų reikėtų numatyti namo projektavimo metu. Tokiu būdu galite išvengti bereikalingų išlaidų ir galimų technologinių klaidų.
Ar vien šilumos siurblio užtenka apšildyti namui?
Šilumos siurblio visiškai pakanka apšildyti betkokio dydžio namą, su sąlyga kad siurblys bus parinktas tinkamai, o jo šilumos šaltinis - ne permažas.
Geoterminis šildymas ir židinys?
Taip - židinys arba krosnelė svetainėje yra labai sveikintinas dalykas dėl kelių priežasčių: 1) namai bus žymiai jaukesni, jei vakarais galėsite mėgautis ugnies vaizdu; 2) kartais žiemą labai norisi trumpam pasikaitinti, o židinys ar krosnelė tam tinka geriausiai; 3) dingus elektrai arba sugedus šilumos siurbliui galima laikinai šildyti namus. Tačiau tai tikrai nėra būtina.
Ar gali šilumos siurblys būti gyvenamosiose patalpose?
Dauguma šilumos siurblių skleidžia garsą didesnį nei garsiausias šaldytuvas. Todėl rekomenduojama jį statyti katilinėje arba rūsyje. Tačiau, jeigu kitaip neišeina, siurblys gali stovėti virtuvėje ar panašios paskirties patalpoje.
Koks žemės kolektorius geriau - horizontalus ar vertikalus (gręžinys)?
Vienareikšmio atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo keleto aplinkybių. Dažniausiai vertikalų šilumos šaltinį tenka daryti tais atvejais, kai horizontalaus šilumos šaltinio įrengimui nepakanka sklypo ploto. Viena iš priežasčių be abejo yra didesnė gręžinio kaina.
Karštas vanduo su šilumos siurbliu?
Tai yra labai efektyvu, nes šilumos siurblys karštą vandenį kaitina visa savo galia ir todėl vanduo sušyla nepalyginamai greičiau, nei elektriniame boileryje. Be to karšto vandens paruošimas kainuos mažiausiai 3 kartus pigiau nei elektriniu boileriu.
Šis būdas pasidaro dar patrauklesnis, kai vonioje įsirengiate visus metus veikiantį vandeninį "gyvatuką".

Šildymo efektyvumas

Grindinis ar radiatorinis šildymas?
Kuo didesnis šildančio elemento plotas, tuo efektyviau veikia geoterminis šildymas. Kadangi grindinio šildymo atveju šildo visas grindų plotas, tai šis būdas yra pats efektyviausias.
Radiatorinio šildymo efektyvumą galima pagerinti naudojant žematemperatūrinius (didelio ploto) radiatorius.
Ar reikalinga akumuliacinė talpa?
Akumuliacinė talpa labai palengvina šilumos siurblio darbą ir pagerina našumą. Be to šiek tiek padidėja šildomo vandens tūris, o tai reiškia - galima geriau išnaudoti naktinio tarifo elektros energiją, nes daugiau šilumos sukaupiama talpoje.
Kokio tipo šilumos šaltinis yra geriausias?
Daugiausiai energijos šildymo sezono metu galima gauti iš vandens, tačiau dažniausiai pasitaiknti problema - nėra kur dėti panaudoto vandens. Jeigu norite universalaus visuomet veikiančio ir stabilaus šildymo - vis tik rekomenduotume klasikinį žemės šaltinį. Jo privalumai palyginus su oro šilumos šaltiniu yra keli: 1.pakankamai šiltas kad veiktų net ir šalčiausią žiemą; 2. neatšąla naktį, kai šilumos poreikis didesnis, o elektros tarifas pigesnis.
Ar gali dviejų vienodo šildomo ploto namų šildymo kaina skirtis dvigubai?
Jeigu namai identiški, tuomet priežastis gali būti nepakankamas šildymo sistemos galingumas. Tokiu atveju energijos trūkumui reikia naudoti elektrinių tenų energiją, kuri yra iki 5 kartų brangesnė už geoterminę energiją. Kai kurios kitų gamintojų geoterminės sistemos tenus įjungia automatiškai ir Jūs to galite net nepastebėti.

Terminai

Kas yra COP?

COP (ang. Coefficient of Performance) yra šilumos siurblio efektyvumo rodiklis. Tarkime, kad šilumos siurblys, tiekiantis 4000 vatų šilumos, paima 1000 vatų elektros energijos iš maitinimo šaltinio. Tuomet šio agregato COP = 4, o jis apskaičiuojamas taip: 4000/1000 = 4.

Kuo didesnis COP koeficientas, tuo geriau. COP vertė yra svarbi, nes pagal ją galite žinoti, kiek jūs galite gauti naudos iš savo šilumos siurblio. Kai perkate šilumos siurblį, atkreipkite dėmesį į efektyvumą ir rinkitės tą, kuris yra efektyviausias.

Kas yra SCOP?
SCOP (anlg. Seasonal Coefficient of Performance) yra neseniai pardėtas naudoti šilumos siurblių efektyvumo sezoninis koeficientas. Jis parodo, kaip efektyviai veikia šilumos siurblys imant visą šildymo periodą.
Kitaip nei SCOP, COP parodo šilumos siurblio efektyvumą prie tam tikrų fiksuotų veikimo patametrų, kurie Jūsų šildymo sistemoje per metus gali labai svyruoti. Todėl visą šildymo sezoną apibendrinantis SCOP leidžia geriau įvertinti, kuris siurblys yra efektyviausias.
Kaip skaičiuojamas SCOP?
SCOP skaičiavimas apibrėžtas standarte EN 14825. Tai gana sudėtinga metodika, kuri remiasi aplinkos temperatūros, energijos poreikio ir šilumos siurblio efektyvumo pasiskirstymu per visą šildymo sezoną. Supaprastinus, tai yra santykis tarp viso per sezoną sugeneruoto energijos kiekio ir viso sunaudoto elektros kiekio.
Kas yra akumuliacinė talpa?
Tai tarpinė talpa tarp šilumos siurblio ir namo šildymo sistemos. Į ją šilumos siurblys atiduoda pašildytą vandenį, o tada namo šildymo sistema naudoja tą vandenį namo šildymui. Tūris priklauso nuo šildomo ploto ir šildymo sistemos tipo, tačiau dažniausiai rekomenduojame 300L tūrio talpą.
Ką reiškia "žemė - vanduo" tipo šilumos siurblys?
Šilumos siurbliai skirstomi pagal tai, iš kokios aplinkos jie gauna energiją ir pagal tai kaip jie šilumą perduoda į patalpas. Šilumos šaltinis gali būti žemė, vanduo arba oras. Į patalpas šiluma gali būti perduodama vandeniu (per vamzdžius, radiatorius ir pan.) arba oru. Taigi "žemė - vanduo" reiškia, kad šilumos siublys energiją gauna iš žemės (per joje užkastą vamzdį) ir toliau šilumą perduoda į vandeninę namo šildymo sistemą.

JŪSŲ KLAUSIMO NĖRA SĄRAŠE?

Jeigu neradote atsakymo į savo klausimą, parašykite mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu laiku.