Karšto vandens ruošimas daugiabučiuose pastatuose šilumos siurbliu oras/vanduo

Tai galimybė sumažinti karšto vandens paruošimo kainą ir „gyvatuko“ mokesčius, tuo pačiu sumažinti priklausomybę nuo monopolinių šilumos tiekėjų.
Net ir nuo 2010.01.01 vidutinei elektros kainai padidėjus ~40% karšto vandens ruošimas šilumos siurbliu gaunasi 2 ir daugiau kartų pigesnis negu ruošiant iš centralizuotai tiekiamos šilumos.

Sistemos hidraulinė schema:

hidraulika

1. Šilumos šaltinis (garintuvas)

Montuojamas pastato išorėje. Esant galimybei sumontuoti virš  ar šalia natūralios ventiliacijos angų, panaudojama iš pastato šalinamo oro šiluma. Padidėja transformacijos koeficientas. Lietuviškos žiemos sąlygom patikimai dirba tik šilumos siurbliai su horizontaliais garintuvais. Kitų firmų siūlomi vertikalūs garintuvai dėl didelio oro drėgnumo gali apšalti tiek, kad ledas sustabdo ventiliatorių ir sistema sustoja. Jei garintuvas vertikalus daug daugiau laiko ir energijos reikia jam atšildyti. Freono trasos ilgis iki šilumos siurblio neturi viršyti 20m.

2. Šilumos siurblys

Įrenginys, paverčiantis aeroterminę (oro) energiją aukštesnės temperatūros šiluma, naudojama šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

3. ir 4. Lanksti jungtis

Šilumos siurblio galimoms vibracijoms izoliuoti nuo pastato konstrukcijų.

5. Gyvatukai

6. Taimeris

Paros ar savaitės laikrodinis mechanizmas valdantis karšto vandens temperatūros palaikymo cirkuliacinį siurblį. Naudojamas, siekiant taupyti šiluminę energiją išspinduliuojamą per gyvatukus.

7. Karšto vandens temperatūros palaikymo cirkuliacinis siurblys

8. Atbulinis vožtuvas

9. 10. 11. 12. 14. 20. Uždarymo vožtuvai

13. Apsauginis vožtuvas

15. Karšto vandens boileris

Nerūdyjančio plieno 400-1000l talpos.

16. Kontrolinis termometras

17. Karšto vandens prietaisai

18. Nuotekų tinklas

19. Nuotekų šilumos šilumokaitis

Sugrąžina iki 60% su nuotekomis prarandamos šilumos. Iš vandentiekio tinklų tiekiamas šaltas vanduo pašildomas iki 18-25˚C, o tai yra 10 - 18 kWh/m3.

20. Karšto vandens ruošimo, iš centralizuotai tiekiamos šilumos, šilumokaitis

Skaičiavimai čia...